Fostul international roman de tineret Laszlo Sepsi a bifat primele 45 de minute ale partidei de verificare pe care echipa sa, Benfica Lisabona, a pierdut-o, marti seara, in fata formatiei spaniole Ateletico Madrid, scor 1-2, informeaza O'Jogo.

Golurile intalnirii, care avut loc pe Stadio da Luz, din capitala Portugaliei, au fost inscrise de Gardozo (20), pentru gazde, respectiv Raul Garcia (11) si Diego Forlan (45-penalty), pentru gruparea iberica.

La gruparea lusitana, Sepsi a evoluat in primele 45 de minute pe postul de fundas stanga, iar la pauza a fost inlocuit.

Benfica: Quim (Moretto 45, Moreira 78) - M. Pereira (Urreta 85), D. Luiz (Roderick 55), M. Vitor, Sepsi (Shaffer, 45) - Amorim (Yebda 55), Carlos Martins (Coentrao 64), Aimar (Ramires 60), Di Maria (Patric 78) - Saviola (N. Gomes 64), Cardozo (Mantorras 78). Antrenor: Jorge Jesus.

Altetico: Asenjo - Heitinga (Valera 66), Pablo, Ujfalusi, Antonio Lopez - Simao (Cabrera 76), Paulo Assuncao, Raul Garcia, (Cleber 45), Reyes (Maxi Rodriguez 45) - Aguero (Sinama, 55), Forlan (Jurado 55). Antrenor: Abel Resino.

In urmatoarea perioada, Benfica va pleca intr-un stagiu de pregatire in Olanda, unde va disputa doua amicale, cu Sunderland (24 iulie) si cu Ajax (26 iulie), ambele in cadrul turneului de la Amsterdam.