Enigma Tavi Popescu. Un mare fotbalist român îl lasă corigent pe preferatul lui Becali: "Asta se vede de-afară!"

Conference League
Data publicarii: Joi 15 Septembrie 2022, 23:06
Data actualizarii: Joi 15 Septembrie 2022, 23:22

FCSB - Anderlecht Bruxelles, meci din Grupa B a Conference League, e LIVE pe Pro TV și VOYO.

La pauza meciului de pe Arena Națională, FCSB se afla la egalitate, scor 0-0 cu gruparea belgiană. Introdus titular de Nicolae Dică, Tavi Popescu, decarul roș-albaștrilor, a avut o evoluție palidă în primul act al partidei din Conference League.

Enigma Tavi Popescu

Fost mare atacant al naționalei și decar al Stelei când trupa lui Emeric Ienei lua Cupa Campionilor Europeni, Gabi Balint a spus răspicat ce se întâmplă cu fotbalistul pe care Gigi Becali voia 100 milioane de euro, dar în ultimul timp Popescu e inexistent la FCSB.

"Am zis și eu... joc echilibrat în prima repriză. E lipsă totală de încredere, asta se vede de-afară. Nu prea ai timp (n.r.: de așteptare), rezultatul contează, nu te interesează rezultatul? Aduce bani!

Amânam meciuri din campionat când jucam eu (n.r. - pentru meciurile din cupele europene)", a declarat Gabi Balint, la televiziunea Digi Sport, în pauza meciului.

"În locul unor pase simple, Popescu apelează la soluții individuale", a spus Mihai Mironică, unul dintre comentatorii partidei.

Ce formule de start au trimis FCSB și Anderlecht

FCSB: Târnovanu - Crețu, Dawa , Tamm, Pantea - Oaidă, Edjouma, Olaru - Miculescu, Rusu, Oct. Popescu

Rezerve: A. Vlad - Haruț, Fl. Coman, I. Stoica, Dulca, Boboc, Radunovic, S. Șerban, Radaslavescu, Compagno, Cordea

Antrenor: Nicolae Dică

Anderlecht: Van Crombrugge - Debast, Hoedt, Vertonghen - Murillo, Arnstad, Kana, Ashimeru, Amuzu - Fabio Silva, Rafaelov

Rezerve: Cooosemans, Vanhoutte - Delcroix, Ndiaye, Verschaeren, Ishaq, Sadiki, Stroeykens, Ait El Hadj, Sardella, Duranville, Esposito

Antrenor: Felice Mazzu