Salvati la LIMITA de Hoban! Campioana castiga in prelungiri si ajunge la un punct de liderul FCSB! Aici ai clasamentul si tot ce s-a intamplat in CFR 2-1 Viitorul

CFR Cluj edi iordanescu FC Viitorul Liga 1 Superliga
Data publicarii: Joi 04 Februarie 2021, 19:21
Data actualizarii: Joi 04 Februarie 2021, 22:05

CFR Cluj s-a impus pe teren propriu cu FC Viitorul!

CFR Cluj 2-1 Viitorul

CFR Cluj a castigat dupa un meci extrem de intens si a revenit la un punct distanta de liderul FCSB! Itu a deschis scorul in prima repriza, insa Dobrosavlevic a profitat de o eroare uriasa a lui Balgradean si a restabilit egalitatea!

• CFR Cluj - Viitorul, LIVE TEXT de la ora 20:00 | Cu o victorie, CFR ramane la un punct in spatele liderului FCSB! Echipele probabile

Desi se intreptau spre o remiza, ardelenii au smuls cele 3 puncte, dupa ce Hoban a inscris in penultimul minut de prelungiri! Astfel, campioana Romaniei vine la un punct distanta de liderul FCSB, in timp ce Viitorul inregistreaza prima infrangere dupa sase etape!

6. Academica Clinceni - 30 puncte

Min. 90+3: GOOOOL CFR Cluj! Ovidiu Hoban inscrie cu un sut din fata portii, dupa ce Debeljuh a trimis in bara!

Min. 90: Meciul va fi prelungit cu 4 minute!

Min. 78: Dubla schimbare si la Viitorul! Babunski si Andronache intra in locul lui Ciobanu si Ganea.

Min. 72: Dubla schimbare la CFR Cluj! Luis Aurelio si Carnat intra in locul lui Pereira si Itu.

Min. 64: CFR Cluj face prima schimbare! Debeljuh intra in locul lui Costache.

Min. 60: Inca o schimbare la Viitorul! Fernandes iese din teren, in locul sau intra Pitu.

Min. 56: Benzar vede cartonasul galben dupa o intrare dura la Costache!

Min. 55: Schimbare la Viitorul! Gaztanaga intra in locul lui Gradinaru!

Min. 52: GOOOOOL VIITORUL! Matei centreaza din jumatatea adversa, Balgradean iese si boxeaza gresit balonul, care ajunge la Dobrosavlevic! Jucatorul inscrie cu poarta ramasa goala.

Min. 46: A inceput a doua repriza!

PAUZA

Min. 31: GOOOOOOL CFR! Itu deschide scorul cu o lovitura de cap superba, dupa o centrare buna a lui Camora! Mijlocasul s-a inaltat de langa Boboc si a trimis direct in poarta.

Min. 17: Ocazie Viitorul! Camora greseste nepermis, Benzar a recuperat balonul, a patruns in careu si a sutat la coltul scurt, dar Balgradean a fost atent si a respins!

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start:

Cel mai important meci al zilei din Liga 1 le pune fata in fata pe CFR Cluj si FC Viitorul.

Dupa 20 de meciuri, CFR Cluj se afla pe locul 2 in clasamentul din Liga 1, cu 44 de puncte, in timp ce FC Viitorul este pe a noua pozitie, cu 25 de puncte.

In cele 5 etape disputate in 2021, campionii en-titre ai Romaniei au obtinut 4 victorii, cu Academica Clinceni (3-1), Sepsi Sf. Gheorghe (1-0), FC Hermannstadt (3-1) si Chindia Targoviste (1-0), si o remiza, in meciul cu Astra Giurgiu (1-1).

De cealalta parte, FC Viitorul a obtinut 5 rezultate de egalitate in acest an, in compania celor de la UTA Arad (0-0), FCSB (2-2), Universitatea Craiova (1-1), Sepsi Sf. Gheorghe (3-3) si Astra (1-1).

In ciuda faptului ca jucatorii lui Mircea Rednic nu au castigat nici un meci de 5 etape, antrenorul CFR-ului este convins ca oaspetii le vor pune probleme.

"Cu siguranta, Viitorul ne va pune in dificultate pentru ca este un adversar de playoff. Eu sunt sigur ca ne vom mai intalni in acest sezon cu Viitorul. Eu nu ma iau nici dupa observatia ca FC Viitorul are foarte multe rezultate de egalitate.

E adevarat, insa in acelasi timp ei nu au mai pierdut din decembrie, un lucru important. Viitorul vine cu nevoie de puncte, dar speram sa facem un joc exact si sa ne impunem. Luckassen le va lipsi, cu siguranta, dar au mijloace ca sa suplineasca absenta lui", a declarat Edi Iordanescu, la conferinta de presa dinaintea partidei.

In meciul tur, pe terenul constantenilor, cele doua echipe au remizat, scor 1-1.

Partida dintre CFR Cluj si FC Viitorul este programata de la ora 20:00 si va fi transmisa in format LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Echipele probabile:

CFR Cluj: Balgradean - Manea, Vinicius, Burca, Camora - Aurelio, Itu, Pereira - Chipciu, Debeljuh, Costache

FC Viitorul: Cojocaru - Benzar, Ghita, Dobrosavlevici, Boboc - Ciobanu, Artean, Babunski - Matan, Ganea, Ely Fernandes