Corneliu Papura Universitatea Craiova Superliga "Mi s-a spus ca Mihaila e bine inainte sa inceapa meciul!" Corneliu Papura a fost INFORMAT GRESIT de starea jucatorului care era anuntat titular! Ce s-a intamplat
Data publicarii: Duminica 08 Martie 2020, 22:57
Data actualizarii: Duminica 08 Martie 2020, 23:01

VEZI AICI TOATE FAZELE MECIULUI DINTRE FCSB SI CRAIOVA

FCSB a invins-o pe Craiova cu 4-1, pe Arena Nationala. Desi au reusit sa egaleze in prima repriza, oltenii nu au mai intrat cu aceeasi concentrare pe teren in repriza secunda, iar jucatorii lui Vintila au profitat de erorile din aparare.

Corneliu Papura a vorbit la finalul meciului, suparat pe situatia cu Valentin Mihaila, pe care il anuntase titular, insa s-a accidentat si cu 10 minute inainte de fluierul de start a fost scos din echipa.

"Greseli copilaresti, ceva de genul la juniori, nu poti sa faci asemenea greseli si sa nu te taxeze. Cu siguranta accidentarea lui Mihaila a schimbat totul, voiam sa stiu de la inceput daca poate sau nu. Inaintea meciului mi s-a spus ca da, cu 10 minute inainte sa inceapa meciul, mi s-a spus ca nu poate.

Vom vedea ce va fi saptamana viitoare, orice greseala la portar se vede, putea alege alta solutie la primul gol.

La 2-1 am avut situatie care ar fi trebuit sa fie gol, apoi am gresit pe contraatac si ne-au prins foarte usor. Daca era presiunea publicului, mai ziceam, dar nu este normal ca la acest nivel sa gresesti asa usor. Daca adversarul iti este superior, trebuie sa ii strangi mana, dar asa...

Vorbisem ca Nitu va juca destul de putin, avem un varf bun, sa speram ca isi va intra in forma si va inscrie", a declarat Corneliu Papura la finalul meciului.