Drogba isi cere scuze pentru ca l-a numit "Fucking disgrace!" pe Ovrebo!

Data publicarii: Vineri 08 Mai 2009, 11:55
Data actualizarii: Vineri 08 Mai 2009, 12:12

Didier Drogba si-a cerut scuze pentru reactia pe care a avut-o la adresa arbitrului Tom Henning Ovrebo, la finalul partidei dintre Chelsea si Badcelona (1-1).

"In tensiunea momentului nu m-am putut abtine si am dat drumul frustrarilor si dezamagirilor mele imense. Pentru acest lucru, imi cer scuze", a precizat internationalul ivorian.

La finalul partidei, atacantul ivorian al echipei Chelsea, Didier Drogba, a avut o reactie extrem de nervoasa, la fel ca si alti jucatori de la Chelsea, precum Michael Ballack si John Terry.  Extrem de nervos, jucatorul ivorian s-a indreptat spre camerele de luat vederi si a injurat.Drogba si-a pus in pericol cariera la Chelsea- The Sun - anunta azi ca Roman Abramovic este suparat foc pe reactia jucatorului si nu este dispus sa-i reinnoiasca contractul!

Arbitrul norvegian a fost aspru criticat in Anglia pentru prestatia de la meciul cu FC Barcelona, scor 1-1, rezultat in urma caruia formatia catalana s-a calificat in finala Ligii Campionilor. Lui Ovrebo i s-a reprosat ca nu a acordat mai multe lovituri de pedeapsa in favoarea formatiei Chelsea, golul calificarii Barcelonei fiind inscris in minutele de prelungire ale intalnirii.

"Eram foarte suparat pentru ceea ce s-a intamplat in timpul meciului. De asemenea, pot sa recunosc ca vorbele pe care le-am folosit in acele momente nu sunt deloc un bun exemplu pentru fanii care ne priveau de acasa, mai ales pentru copii", a recunoscut Drogba.