Internaționalul român a încheiat colaborarea cu Rangers după cinci ani petrecuți la echipa de pe ”Ibrox Stadium”. În perioada în care a fost legitimat la Glasgow, fiul lui Gică Hagi a bifat un împrumut, la Deportivo ALaves, în sezonul 2023/24.

Florin Răducioiu a spus unde îl vede jucând pe Ianis Hagi: ”Timpul e împotriva lui”

Flori Răducioiu, fost internațional român, a evidențiat că timpul trece în defavoarea lui Ianis Hagi, care încă nu și-a găsit echipă, iar campionatele puternice din Europa stau să înceapă.

Răducioiu a remarcat și faptul că pe Ianis Hagi îl vede simțindu-se cel mai bine în Spania, unde fiul Regelui a bifat 26 de apariții cât timp a fost trimis sub formă de împrumut de la Rangers la Deportivo Alaves.

”În campionatul Spaniei mi-ar plăcea foarte mult să-l văd. Dar mă preocupă faptul că nu a semnat, iar timpul trece și e împotriva lui. Trebuie să ia o decizie Ianis”, a spus Florin Răducioiu.

Directorul sportiv a anunțat un transfer surpriză! Jurnaliștii din țară sunt convinși: Este Ianis Hagi!

În ultima perioadă, s-a vorbit că mijlocașul echipei naționale negociază cu mai multe cluburi importante, dar singura ofertă concretă a fost din partea Legiei Varșovia, echipa preluată în această vară de Edi Iordănescu, propunere refuzată, însă, de Ianis Hagi, care nu a considerat că salariul oferit de polonezi destul de ofertant.

Cu toate astea, ar putea avea loc o răsturnare de situație în ceea ce privește viitorul fiului lui Gheorghe Hagi. Michael Zewlakow, directorul sportiv al celor de la Legia Varșovia, a vorbit despre transferurile planificate la echipa lui Edi Iordănescu și a anunțat o mutare ”secretă” pentru Europa League, mutare despre care Pawel Kielbus, un jurnalist polonez care cunoaște foarte bine fotbalul românesc, este convins că ar fi legată de Ianis Hagi.

”Trei transferuri: o extremă, un număr șase și...? O surpriză. Trebuie să ne lăsăm puțin spațiu pentru a putea reacționa eventual, pentru că se pot întâmpla diverse lucruri”, a declarat Michael Zewlakow, conform transfery.info.

Pawel Kielbus a scris că nu este exclus ca ”surpriza” la care se referea oficialul clubului Legia Varșovia să fie chiar Ianis Hagi: ”Deși se pare că Ianis Hagi a respins oferta Legiei Varșovia, povestea sa continuă să apară în presă. În principal pentru că internaționalul român încă nu și-a găsit un club”.