Inca un egal! Dinamo 1-1 Slavia Sarajevo! De luni revine Tamas!

Inca un egal! Dinamo 1-1 Slavia Sarajevo! De luni revine Tamas! Amicale

Dinamo a remizat, marti, scor 1-1, in meciul amical sustinut in compania lui Slavija Sarajevo (prima liga din Bosnia Hertegovina), partida disputata in cantonamentul din Turcia.

Golul dinamovistilor a fost marcat de Dragos Grigore in minutul 35, scorul fiind deschis de Scepanovici pentru Slavija in minutul 19.

Antrenorul Mircea Rednic a trimis in teren urmatorea formula de echipa: Matache - Melinte, L. Goian, D. Grigore, Musat - Papa Malick, N'Doye - Torje, A. Cristea, Zicu - M. Niculae. Dupa pauza, pentru Dinamo au mai evoluat: Scarlatache, Bostina, Diabate, Moti, Homei, Mitea, C. Niculescu, Izvoranu, A Dragomir.

In minutul 83, jucatorul celor de la Slavija Stankovici a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat, insa in locul lui a intrat un coechipier.

Mijlocasii Papa Malick si Ousmane N'Doye s-au aflat la primul meci disputat in tricoul echipei Dinamo.

Slavija Sarajevo ocupa, dupa 15 partide disputate, pozitia a doua a clasamentului primei ligi din Bosnia Hertogovina, la sase puncte de gruparea lider a campionatului, HSK Zrinjski Mostar.