Barcelona a pierdut trofeul Joan Gamper dupa un final dramatic, in care Messi putea sa fie eroul meciului.

Un singur gol marcat, insa un spectacol total pe final de meci intre Barcelona si Manchester City. Martin Petrova inscris unicul gol al meciului, in minutul 27, moment in care catalanii s-au instalat 100% in jumatatea de teren a englezilor.

Pep Guardiola a decis sa-i introduca in teren pe Ibrahimovic si Messi in repriza secunda, insa chiar si magia lor a fost rupta de un joc cinic si bine organizat in aparare.

• Video Extraterestrii La Pamant Barca 0 1 Manchester City Vezi Fazele Meciului 1

Finalul de meci a fost dramatic, cu Messi si Ibracadabra la conducerea jocului, argentinianul reusind chiar sa trimita mingea in bara in minutul 93.

Dupa 4 minute chinuitoare de prelungiri, City a reusit sa castige castiga pe Nou Camp trofeul Joan Gamper cu scorul de 1-0.

BARCELONA: Pinto; Montoya, Puyol, Fontàs, Maxwell; Busquets, Gudjohnsen, Touré; Pedro, Bojan, Jeffren.

Rezerve: Mino, Bartra, Jonathan, Gai, Muniesa, Thiago, Henrique, Pique, Alves, Keita, Messi.

MANCHESTER CITY: Given, Zabaleta, Dunne, Kolo Toure, Onuoha, Weiss, Wright-Philips, Ireland, Barry, Petrov, Tevez.

Rezerve: Taylor, Ben Haim, Garrido, Magidden, Bellamy, Etuhu.