Brazilianul Luisinho, in probe la Unirea Urziceni

Brazilianul Luisinho, in probe la Unirea Urziceni Amicale
ULTIMUL AMICAL: UNIREA 1-1 AUSTRIA KARNTEN

Ultimul amical al Unirii Urziceni in Spania a fost cu noroc. Trupa lui Dan Petrescu a castigat meciul cu Austria Karnten la penaltyuri, scor 6-5, dupa ce in primele 90 de minute a fost 1-1.

Tot din penalty s-a dat si singurul gol al Unirii in cele 90 de minute, de catre Bogdan Stancu, in minutul 51.

In locul lui Bogdan Stelea, dat afara ieri de Dan Petrescu de la echipa, a intrat lituanianul Adanskis. In probe la Urziceni a fost adus si brazilianul Luisinho.

Dupa meci, Viorel Moldovan a vorbit despre incidentul "Stelea": "E bine sa ne spalam rufele in familie si sa rezolvam tot acest haos. Poate Stelea se va intoarce", pe cand MM Stoica a spus ca situatia lui Stelea se va hotari saptamana viitoare.