Dupa ce acum cateva zile, mexicanii de la Club America  au batut-o pe Inter la penaltiuri, acum a venit si randul lui AC Milan care a pierdut cu 2-1 amicalul de aseara!

AC Milan - Chelsea, pe 25 iulie, de la ora 3.00 si reluare de la 16.00 pe Sport.ro si www.sport.ro!

Dupa o prima repriza terminata 0-0, Esqueda a deschis scorul pentru Club America. Pentru echipa lui Leonardo a marcat "tanarul" Inzaghi, insa golul sau nu a fost suficient. Marquez cu 6 minute inainte de final aduce victoria pentru mexicani.AC Milan va intalni pe 25 iulie, la Baltimore, pe Chelsea, echipa antrenata de fostul antrenor al clubului, Carlo Ancelotti, meciul este live pe Sport.ro si www.sport.ro de  la ora 3.00 si reluare 16.00

MARCATORI: Esqueda 55’, Inzaghi 65’, Marquez  84'

MILAN (4-3-1-2): Storari; Antonini (Zambrotta), Nesta (Onyewu), Favalli, Jankulovski; Gattuso (Strasser), Flamini (Ikande) Zigoni; Seedorf (Abate ); Inzaghi, Ronaldinho

CLUB AMERICA (4-4-2): Navarrete; Cerda (Garcia), Rojas, Mosquera (Inigo), Rodriguez; Reyna, Sanchez, Carlos Silva (Kontogiannis), Beausejour (Martinez); Esqueda (Chitiva), Cabanas (Marquez )