Nationala U21 se pregateste pentru EURO 2009: Romania 1 - 1 Portugalia

Nationala U21 se pregateste pentru EURO 2009: Romania 1 - 1 Portugalia Amicale
GATA DE EURO 2009

Nationala Under-21 a Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul amical disputat marti seara, la Alcains, in compania selectionatei Under-20 a Portugaliei. "Tricolorii" mici au deschis scorul prin Bogdan Stancu, in minutul 22, dar au fost egalati dupa pauza, in minutul 61.

Antrenorul Emil Sandoi a inceput partida in formula: Pantilimon - Ninu, Tudose, Mardare, Sepsi - Chiacu, Ropotan, Cr. Tanase, Torje - B. Stancu, Cigan. Dupa pauza au mai jucat Homei, Luchin, Bicfalvi, Ochirosii, Gangioveanu, Sburlea si Fl. Patrascu. Nu au evoluat deloc portarul Bucuroiu si fundasul Latovlevici.
Echipa de tineret a Romaniei a evoluat impotriva Portugaliei dupa ce deplasarea pe ruta Bucuresti - Castelo Branco a durat 17 ore.
Nationala pregatita de Emil Sandoi va juca un nou meci amical cu echipa Under-20 a Portugaliei joi, de la ora 17.00, la Castelo Branco.