Rapid pierde "Cupa Latinitatii": Rapid 1 - 2 Sochaux

PRIMA INFRANGERE PENTRU BERGODI!

Bergodi a simtit gustul infrangerii de pe banca Rapidului, dupa ce a fost invins de francezii de la Sochaux. Giulestenii au deschis scorul prin Maftei in minutul 8, insa nu au reusit sa mentina avantajul, fiind egalati cu doar doua minute inainte de finalul primei reprize, dupa un penalty executat de Birsa. In minutul 78, mijlocasul Isabey inchide tabela la scorul de 1-2.

Gol Rapid: Maftei, minutul 8

Gol Sochaux: Birsa, penalty minutul 43

Gol Sochaux: Isabey, minul 78

Rapid a inceput cu: Coman - Săpunaru, Maftei, M. Constantin, Bozovici - Măldărăşanu, Lazăr, Grigorie - Cesinha, Mazilu, Burdujan

Patronulul Rapidului, George Copos, a plecat si el in cantonamentul din Elvetia pentru a stabili situatia portarului Dani Coman, dar si pentru a vedea "Supercupa latinitatii", dupa cum numeste chiar el amicalul pe care il joaca in aceasta seara Rapidul.

Giulestenii, castigatori ai Cupei Romaniei in sezonul trecut, o vor intalni, de la ora 19:30, pe castigatoarea Cupei Frantei, Sochaux. "In aceasta seara se joaca Supercupa Latinitatii", a declarat George Copos.