Rapid - Victorie in ultimul amical din Elvetia

Rapid - Victorie in ultimul amical din Elvetia Amicale
FRIBOURG 1-5 RAPID

In ultimul amical din cantonamentul pe care Rapid l-a petrecut in Elvetia, jucatorii lui Bergodi s-au deplasat la Fribourg si au jucat un meci de pregatire cu echipa locala, pe care au invins-o usor, scor 5-1.

Giulestenii, care au intrat in teren cu Andrade - Tamandare, Maftei, Rada, Perja - Maldarasanu, Grigore, Romeo Stancu - Cesinha, Mazilu si Buga, au deschis scorul repede, prin capitanul Maftei, in minutul 5, Buga si Mazilu ridicand scorul la 3-0 in minutele 7 si 8. Pana la pauza rapidistii au ridicat scorul la 5-0, cele doua varfuri reusind sa mai inscrie cate o data, in minutele 35 si 40.

In repriza secunda, in minutul 75, elvetienii au reusit sa inscrie golul de onoare, consemnand scorul final, Fribourg 1-5 Rapid.

Surpriza meciului a fost portarul Andrade, care a fost titluarizat de Bergodi pentru acest meci.