STEAUA CASTIGA PE BANDA RULANTA! STEAUA 2 - 1 FK ZETA

STEAUA CASTIGA CU LIDERUL DIN MUNTENEGRU

Steaua a continuat astazi parcursul impecabil din turneele de pregatire. Neinvinsa pana acum, echipa lui Lacatus a batut pe liderul din Muntenegru cu scorul de 2-1. Steaua a inceput timid iar in minutul 6, Zapata comite un fault, iar arbitrul dicteaza penalty, 1-0 pentru Zeta dupa executia lui Dalac. Dica egaleaza in minutul 45, dupa un penalty obtinut de Pepe Moreno. La doar cateva minute inainte de fluierul final, Surdu inscrie primul sau gol pentru Steaua, dupa o centrare a lui Nesu de pe partea stanga.

Steaua a intrat in teren in urmatoarea formula: Robinson Zapata, Pawel Golanski, Dorin Goian, Sorin Ghionea, Ifeany Emeghara, Banel Nicolita, Ovidiu Petre, Dayro Moreno, Andres Mendoza, Nicolae Dica (cap), Pepe Moreno.

Min 6: Dalac deschide scorul din penalty! Zapata l-a faultat pe Novovic si muntenegrenii au 1-0!
Min 12: Zeta mai puncteaza o data, insa golul este anulat si scorul ramane 1-0.

Min 28: Joc intrerupt pret de cinci minute din cauza unei accidentari grave a unui jucator din tabara Zetei.
Min 43: Dayro Moreno este faultat in careu, iar Dica egaleaza din penalty!
Min 54: Dayro Moreno dribleaza excelent un adversar, dar centrarea nu este la fel de reusita!
Min 58: Trei schimbari la Steaua: Surdu, Lovin si Plesan in locul lui Mendoza, Moreno si Ov. Petre.
Min 70: Iese Banel, Pepe Moreno si Emeghara, intra Nesu, Neaga si Badea.
Min 80: Au iesit Ghionea, Goian si Golanski si au intrat Petre Marin, Baciu si Rada