Urmarile blatului Argentina – Nigeria. Se intalnesc din nou in septembrie, in Bangladesh. De data asta ce mai pariati? :) Amicale

Argentina a pierdut cu 1-4 amicalul cu Nigeria si vrea revansa in septembrie, mai ales ca FIFA iI acuza pe compatriotii lui Messi de BLAT!

Nigeria a casigat cu 4-1 meciul amical cu Argentina, insa FIFA a lansat o ancheta, dupa ce golul Argentinei a adus castiguri de peste un milion de euro.

In prelungirile prelungirilor meciului, arbitrul a dat un penalty inexistent pentru Argentina, la scorul de 4-0 pentru nigerieni.

Celor de la FIFA le-a atras atentia informatia ca din minutul 86 al meciului, sume importante au fost pariate pe inca un gol marcat pe final. "Cotele erau incredibil de mari", a remarcat Guardian din Anglia.

Conform sursei britanice, golul reusit de Argentina cu Nigeria a generat castiguri de peste 1 milion de euro si o ancheta a fost pornita pentru a vedea daca au existat nereguli in acest meci.

In septembrie, Nigeria si Argentina se intalnesc din nou in Bangladesh. De data aceasta, pumele vor intra pe teren cu toate vedetele, Messi fiind obligat prin contract sa joace cu Nigeria.