VIDEO Inter 1-1 Juve! Super gol Motta, Chivu gol din penalty, dar pierde cu 5-6

Cu pustiul Alibec pe banca lui Inter, Chivu si trupa lui Mourinho au pierdut la penaltyuri in fata lui Juve in primul meci al Trofeului TIM.

Motta a deschis scorul in minutul 26 cu o scarita superba peste Buffon si parea ca Inter merge spre o victorie sigura, mai ales dupa ce Juve a ratat un penalty prin Iaquinta.

In minutul 43, Amauri a egalat pentru Juve, iar meciul s-a dus la penaltyuri, unde Chivu a marcat cu emotii.

Din pacate pentru el si pentru Inter, Santon a ratat decisiv, iar Juve a castigat cu 6-5.

Inter: 12 Julio Cesar; 39 Santon, 25 Samuel, 23 Materazzi, 26 Chivu; 14 Vieira, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta; 5 Stankovic; 7 Quaresma, 30 Mancini;

Rezerve: 1 Toldo, 21 Orlandoni, 15 Krhin, 20 Obi, 22 Milito, 24 Rivas, 45 Balotelli, 46 Caldirola, 48 Crisetig, 47 Alibec, 49 Destro;