Deși „Diavolii” au încercat să revină, toate șuturile lor au fost salvate de portarul Guglielmo Vicario, iar prima repriză s-a încheiat fără nicio schimbare pe tabelă.

Situația s-a agravat pentru Manchester United în minutul 42, când Bruno Fernandes a fost eliminat cu un cartonaș roșu direct, după un fault dur asupra lui James Maddison la mijlocul terenului.

Aceasta este prima dată în cele 242 de meciuri jucate de lusitan pentru „Diavoli” când este eliminat.

A venit nota de plată pentru Bruno Fernandes! Câte etape va rata după cartonașul roșu din meciul cu Tottenham

Bruno Fernandes va fi suspendat pentru trei meciuri în urma acestui incident. Potrivit informațiilor furnizate de jurnalistul Fabrizio Romano, el va rata partidele din Premier League împotriva Aston Villa, Brentford și West Ham.

Rămâne de văzut dacă Manchester United va depune apel împotriva cartonașului roșu și a celor trei etape de suspendare.

În urma eșecului în fața echipei lui Radu Drăgușin, Manchester United se pregătește acum de runda a doua din cadrul Europa League.

"Diavolii" se vor deplasa în Portugalia, unde vor fi luați în primire de către Porto. Partida se va desfășura "Estádio do Dragão", nu mai devreme de ora 22:00.