Ar5ena1 a fost calcata in picioare de Liverpool, cel mai trist om de pe Anfield a explodat la final: "F****** embarrasing"

Ar5ena1 a fost calcata in picioare de Liverpool, cel mai trist om de pe Anfield a explodat la final: F****** embarrasing Anglia

► HIGH, OLANDA! In direct la Sport.ro si Voyo.ro: duminica 15:30 Zwolle – Ajax!

Liverpool a reusit al 3-lea derby extraordinar in acest sezon - dupa 5-0 pe White Hart Lane cu Tottenham si 4-0 pe Anfield cu Everton, echipa lui Brendan Rodgers a umilit-o si pe Arsenal. Iar macel putea fi mult mai mare daca Liverpool nu apasa pe frana in minutul 20 cand scorul era deja 4-0! Cu toate astea, Liverpool a mai ratat multe ocazii de gol iar defensiva a functionat perfect, exceptand faza la care Gerrard l-a faultat pe Chamberlain si s-a acordat penalty, transformat de Arteta.

Arsene Wenger a tras un semnal de alarma la finalul partidei: "A fost o zi foarte proasta. Am fost slabi in defensiva, slabi in ofensiva. Liverpool a jucat foarte bine, asa ca felicitari lor. Dar a fost o prestatie proasta intr-o zi in care nu ne permiteam una. Desigur ca se nasc cateva semne de intrebare pentru ca am fost surprinsi de atatea ori si am fost naivi" a spus Wenger.

Cea mai dura reactie a avut-o portarul lui Arsenal, Wojciech Szczesny, cel care a exprimat pe Twitter tot ceea ce au gandit fanii lui Arsenal la aces meci: "That was F****** embarrasing! Imi cer scuze tuturor celor care au rezistat 90 de minute la acest meci" a scris polonezul pe Twitter.

Premier League continua sa fie cel mai nebun campionat din Europa - Chelsea a devenit noul lider, fiind pentru a 19-a oara cand se schimba ocupanta locului 1 in doar 26 de etape! Chelsea are 56 de puncte, Arsenal are 55, Man City 54 iar Liverpool 50.