Casemiro a plecat imediat de la stadion, după ce fusese schimbat la pauza meciului cu Liverpool!

Casemiro casemiro arabia saudita casemiro manchester united Manchester United Old Trafford Anglia Casemiro / Foto - Getty Images
Data publicarii: Luni 02 Septembrie 2024, 12:08
Data actualizarii: Luni 02 Septembrie 2024, 12:07

Starul brazilian a ratat un transfer în Arabia Saudită și pare că are zilele numărate la Manchester United, după ultimul său gest nesportiv.

Manchester United a pierdut derby-ul cu Liverpool de pe teren propriu, scor 0-3.

Casemiro, filmat în timp ce pleca de la stadion în pauza meciului

Casemiro a fost înlocuit cu înlocuit la pauză cu puștiul Tobias Collyer (20 de ani), după ce a greșit decisiv la golul de 1-0, înscris de Luis Diaz. Frustrat de înlocuire și de situația echipei, care are doar o victorie în primele trei meciuri și a coborât pe locul al 14-lea în clasament, brazilianul a părăsit Old Trafford mult mai repede decât colegii săi.

• Casemiro / Foto - Getty Images

Deși clubul a negat că acesta a plecat furios de la stadion, un video doveditor a fost postat pe contul de X al publicației Daily Mail. Jurnaliștii l-au filmat în timp ce pleca de la stadion, la pauza meciului, însoțit de un agent de pază. Deși fusese titular în primele trei partide, cel mai probabil acesta și-a stricat iremediabil relația cu antrenorul Erik ten Hag și își va pierde locul de titular în fața uruguayanului Manuel Ugarte (23 de ani), cumpărat recent de la PSG pentru 60 de milioane de euro

Are mai multe Champions League decât titluri de campion

Carlos Henrique Casimiro (32 de ani) este născut la Sao Jose dos Campos, statul brazilian Sao Paulo. A fost legitimat la Sao Paulo (2010-2013), Real Madrid Castilla (2013), FC Porto (2014-2015), Real Madrid (2013, 2015-2022) și Manchester United (2022-2024). Are 75 de selecții și 7 goluri pentru naționala Braziliei.

În palmares are Champions League (x5), UEFA Super Cup (x3), FIFA Club World Cup (x3), La Liga (x3), Copa del Rey (1), Supercopa de Espana (x3), Copa Sudamericana (1), FA Cup (1), EFL Cup (1), Copa America (2019), South American U20 Championship (2011), South American U17 Championship (2009) și FIFA U20 World Cup (2011). În această vară, brazilianul a fost dorit de cele mai importante patru cluburi din Arabia Saudită, dar acestea nu s-au înțeles cu United în privința sumei de transfer. Acesta este cotat momentan la 20 de milioane de euro.