Cu Radu Drăgușin pe bancă, Tottenham s-a distrat în etapa #2 din Premier League!

radu dragusin Premier League Tottenham Anglia
Data publicarii: Sambata 24 August 2024, 19:03
Data actualizarii: Sambata 24 August 2024, 19:02

Tottenham a învins-o fără emoții pe Everton.

Londonezii au primit vizita trupei din Merseyside sâmbătă după-amiază, de la ora 17:00, pe ”Tottenham Hotspur Stadium”, meci care a contat pentru a doua etapă din eșalonul de elită al Angliei, Premier League.

• Tottenham - Everton 4-0

Yves Bissouma a deschis scorul în minutul 14. Heung-Min Son a majorat diferența în minutul 25. Cristian Romeo a marcat golul 3 pentru Spurs în minutul 71, ca Son să realizeze ”dubla” și să închidă tabela de marcaj la 4-0 în minutul 77.

Ange Postecoglou, antrenorul lui Tottenham, l-a lăsat pe banca de rezerve pe Radu Drăgușin, care a fost pe punctul de a intrat în minutul 40, moment în care Micky van de Van s-a accidentat și a primit îngrijiri medicale. Doar că nu a fost nimic grav cu stoperul londonezilor, care s-a ridicat și a continuat în cele din urmă partida. El a fost cel care i-a pasat decisiv lui Son la golul 4.

Radu Drăgușin rămâne fără minute în primele două etape din Premier Legaue pentru Tottenham Hotspur. Rămâne de văzut când îl va folosi Ange Postecoglou pe internaționalul român, care a făcut o figură frumoasă alături de naționala României la Campionatul European din 2024.