Erik ten Hag rămâne optimist! Ce a declarat după remiza albă cu Crystal Palace

Erik ten Hag Manchester United Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 18:27
Data actualizarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 18:37

Crystal Palace și Manchester United au fost adversare în etapa a cincea din Premier League.

Partida dintre cele două formații s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, iar Manchester United are două victorii, o remiză și două înfrângeri în primele cinci partide din campionat, cu doar cinci goluri marcate.

Ce a declarat Erik ten Hag după remiza cu Crystal Palace

Alejandro Garnacho și Bruno Fernandes au avut două ocazii importante, șutând în bară, în timp ce Andre Onana a bifat o intervenție salvatoare.

"Este adevărat că ar fi trebuit să câștigăm. Prima repriză i-am lăsat să trăiască, a doua repriză a fost mai echilibrată.

Am jucat foarte bine (n.r. - în prima repriză), am controlat jocul în totalitate. Ar trebui să fim mai eficienți în acea zonă. Evoluția a fost bună, dar scorul nu ne ajută. Știu un lucru sigur, în fotbal este un drum lung de parcurs, jucăm bine, punctele vor veni, golurile vor veni", a explicat tehnicianul.

Jucătorul de 22.000.000€ revine după o accidentare de un an

Tyrell Malacia, fundașul olandez al lui Manchester United, este aproape de a reveni pe teren după ce a lipsit întregul sezon trecut din cauza unei accidentări grave la genunchi.

Erik ten Hag a confirmat că Malacia face progrese mari în recuperare și este aproape de a reveni la antrenamentele colective.

„Tyrell lucrează foarte intens în fiecare zi și este aproape de o revenire. A fost un sezon dificil pentru el din cauza accidentării, dar face progrese mari și ne așteptăm să-l vedem curând pe teren”, a spus Ten Hag.

Malacia, primul transfer făcut de ten Hag în vara lui 2022, a avut un debut impresionant la United, jucând 39 de meciuri în sezonul său inaugural.