Gradinita lui Wenger, umilita de Chelsea! Vezi goluri senzationale in Arsenal 1-4 Chelsea

Formatia Chelsea s-a impus, duminica, cu scorul de 4-1 (2-0), pe terenul echipei Arsenal, in derbiul orasului Londra, intr-o partida contand pentru etapa a XXXVI-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Golurile au fost marcate de Bendtner, in minutul 70, respectiv Alex, in minutul 28, Nicolas Anelka, in minutul 39, Toure, in minutul 49 - autogol si Malouda, in minutul 86.

In urma acestei partide, Chelsea s-a distantat la noua puncte de Arsenal in clasamentul Premier League. Formatia pregatita de Guus Hiddink a acumulat 77 de puncte si se mentine pe locul al treilea, fiind devansata de Manchester United si Liverpool, in timp ce Arsenal a ramas pe locul 4, cu 68 de puncte.