Incredibil! Wenger, eliminat de arbitru la United - Arsenal! Vezi cum a facut in tribuna

Arsene Wenger i-a sfidat pe toti cei de pe Old Trafford la marele derby din Premier League al acestei etape, Manchester - Arsenal.

Extrem de nervos din cauza unei decizii a brigazii de arbitri, Wenger a contestat vehement de pe banca, moment in care centralul partidei i-a facut semn sa plece in tribune.

Wenger nun a incetat nici atunci sa se certe cu arbitrul, iar in clipa in care a urcat printre suporterii lui MANCHESTER, a afisat o pozitie ironica, intrebandu-l pe arbitru pe care scaun sa se aseze.

• Incredibil Wenger Eliminat De Arbitru La United Arsenal Vezi Cum A Facut In Tribuna

Seful arbitrilor din Anglia, Keith Hackett, ii va cere scuze lui Wenger:

"Am discutat cu Keith Hackett. El a recunoscut ca eliminarea lui Wenger a fost o eroare si a spus ca ii va prezenta scuze", a declarat Richard Bevan, directorul asociatiei managerilor englezi.

Wenger a fost eliminat dupa ce a lovit cu piciorul o sticla cu apa, fiind nervos deoarece formatiei sale i-a fost anulat un gol, in al saselea minut de prelungire a partidei de la Manchester.

Manchester a castigat in fata lui Arsenal cu 2-1, dupa ce tunarii au condus cu 1-0 prin golul lui Arshavin.

Click aici pentru a vedea si rezumatul meciului!

Imaginile nu necesita alte cuvinte! Vezi un video fantastic!