VIDEO Lovitură pentru Manchester City! A ieșit în lacrimi de pe teren, iar accidentarea pare una serioasă

nathan ake accidentare Manchester City Olanda Anglia
Data publicarii: Miercuri 11 Septembrie 2024, 08:48
Data actualizarii: Miercuri 11 Septembrie 2024, 08:52

Olanda a remizat, marţi seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu selecţionata Germaniei, într-un meci din Liga Naţiunilor.

Gazdele au marcat prin Reijnders (minutul 2) şi Dumfries (minutul 51). Pentru Germania au înscris Undav (minutul 38) şi Kimmich (minutul 45+3).

Nathan Ake a ieșit în lacrimi de pe teren

La finalul primei reprize, Nathan Ake (29 de ani) a acuzat dureri la nivelul gleznei și a fost nevoit să fie înlocuit, fiind scos pe targă de pe teren, cu ochii în lacrimi.

Problema medicală a fundașului olandez este, încă, necunoscută, urmând să fie supus unor investigații medicale, însă selecționerul Ronald Koeman a declarat că ar fi vorba despre o accidentare musculară.

De când a ajuns la Manchester City, din august 2020, Nathan Ake a lipsit peste 30 de partide din cauza problemelor musculare.

Kevin de Bruyne a vorbit despre programul competițional încărcat

Starul belgian s-a arătat nemulțumit de numărul tot mai mare de meciuri din ultima perioadă și a avut un discurs-manifest imediat după Belgia - Israel, din Liga Națiunilor.

”PFA (n.r. - Asociația Fotbaliștilor Profesioniști) și celelalte asociații au încercat să găsească soluții. Problema e că UEFA și FIFA încă adaugă meciuri.

Putem fi îngrijorați, dar nu se găsesc soluții. Se pare că banii vorbesc mai tare decât vocile jucătorilor”, a spus Kevin de Bruyne, citat de jurnalistul Fabrizio Romano.