FOTO ȘI VIDEO Manchester City - Arsenal 2-2. Haaland a egalat recordul lui Cristiano Ronaldo

Manchester City - Arsenal Cristiano Ronaldo Erling Haaland Premier League Anglia
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 21:29
Data actualizarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 21:43

Thriller în Premier League.

Manchester City a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Arsenal, într-un meci din etapa a cincea a campionatului Angliei. City a înscris golul de 2-2 în minutul 90+8. Erling Haaland a egalat recordul lui Cristiano Ronaldo.

Haaland a deschis scorul în minutul 9, iar al doilea gol al gazdelor a fost marcat de Stones, în minutul 90+8.

Pentru Arsenal au înscris Calafiori ’22 şi Magalhaes ‘45+1.

În minutul 45+8, de la Arsenal a fost eliminat Trossard.

Potrivit AFP, Erling Haaland a marcat al zecelea său gol în doar cinci etape din Premier League. Mai mult, el are acum 100 de goluri pentru City în 105 meciuri jucate, un record.

Cu acest bilanţ, el a egalat "o altă maşină de goluri", pe Cristiano Ronaldo. Portughezul a atins şi el pragul de 100 de goluri în 105 apariţii, pentru Real Madrid.