VIDEO Minunea Tottenham continuă! Echipa londoneză este lider invincibil în Premier League și după etapa 9

Minunea Tottenham continuă! Echipa londoneză este lider invincibil în Premier League și după etapa 9 Anglia

Son Heung-Min și-a făcut din nou datoria în partida cu concitadina Fulham, semnând un gol și o pasă de gol.

Tottenham a învins-o luni seara, pe teren propriu, scor 2-0, pe Fulham, în etapa a 9-a din Premier League şi este liderul clasamentului.

Tottenham a rezolvat partida cu câte un gol pe repriză.

Mai întâi a marcat Son Heung-Min, în minutul 36, din pasa lui Richarlison, apoi James Maddison a stabilit scorul final în minutul 54, după un assist primit de la același Son Heung-Min.

Tottenham, victorioasă cu 2-0, este pe primul loc al clasamentului Premier League, invincibilă după nouă etape, cu 23 de puncte, în timp ce Fulham este pe locul 13, cu 11 puncte.