Nebunie totală în Premier League! Manchester City a fost condusă de Ipswich Town, dar Haaland și De Bruyne au făcut show Anglia

Manchester City a învins-o categoric pe Ipswich Town, scor 4-1, în runda a doua din Premier League.

Oaspeții au deschis scorul după doar șapte minute, prin Sammie Szmodics, care a reușit să îl învingă pe Ederson, chiar dacă portarul ”Cetățenilor” a fost aproape de a respinge salvator.

Manchester City - Ipswich Town 4-1. Haaland a reușit un hat-trick

Ce a urmat apoi a fost o nebunie! Formația pregătită de Pep Guardiola a reușit să egaleze în minutul 11, când Erling Haaland a obținut un penalty obținut de Savinho. După alte trei minute, Manchester City a trecut în avantaj.

Muric, portarul celor de la Ipswich Town s-a complicat, De Bruyne a profitat de gafa acestuia și a trimis în poarta goală. Al treilea gol al ”Cetățenilor” a venit în minutul 15. Haaland a scăpat singur cu portarul, a trecut de Muric și a înscris și el în poarta goală. Scorul putea deveni 4-1 în favoarea gazdelor încă din minutul 28, însă Kevin De Bruyne a lovit bara transversală cu un șut expediat de la distanță.

Haaland a reușit ”hat-trick-ul” pe final, în minutul 89, când a șutat cu stângul din afara careului.