"Nu-i va plăcea că am spus asta". Ce i-a cerut Pep Guardiola lui Erling Haaland

Nu-i va plăcea că am spus asta . Ce i-a cerut Pep Guardiola lui Erling Haaland Anglia

Manchester City a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, pe Chelsea, într-un meci din prima etapă a Premier League.

Formația pregătită de Pep Guardiola a deschis scorul în minutul 18, când Bernardo Silva a pasat şi Erling Haaland a marcat din careu. "Cetăţenii" şi-au mărit avantajul în minutul 84, prin Mateo Kovacic.

Dezvăluirea lui Erling Haaland despre Pep Guardiola

Atacantul norvegian a declarat că tehnicianul lui Manchester City își dorește mai multe de la el, din punct de vedere al implicării în joc.

Potrivit afirmațiilor lui Erling Haaland, Pep Guardiola ar dori ca atacantul să fie mai eficient la capitolul pase decisive.

"Vreau să mă implic mai mult, asta vrea Pep. Vreau să dau mai multe pase decisive și să devin un jucător mai bun. Cei mai buni jucători sunt cei mai buni la cele mai ușoare lucruri. Preluare cu dreptul și pasă cu stângul. Asta este important. Pep îmi spune asta tot timpul. Pep vrea ca jucătorii să ocupe diverse poziții pe teren pentru a ajuta la crearea jocului.

Lui Guardiola nu-i va plăcea că am spus asta", a declarat Erling Haaland.

Cum s-a antrenat Erling Haaland în vacanță

Golgheterul din Premier League în ultimele două sezoane, Erling Haaland a mărturisit că a tăiat lemne. Un angajat al lui Manchester City îi spune într-un videoclip postat pe rețelele de socializare: "Să tai lemne în munți e lucrul cel mai specific auzit vreodată despre Erling Haaland".

Replica atacantului a venit imediat: "Lucrul cel mai specific norvegienilor", adăugând: "Tata m-a forțat, n-am avut ce să fac".