Promisiunea făcută lui Radu Drăgușin după ce a fost rezervă în prima etapă din Premier League

radu dragusin Florin Manea Tottenham Anglia
Data publicarii: Marti 20 August 2024, 18:29
Data actualizarii: Marti 20 August 2024, 18:39

Meciul dintre Leicester și Tottenham, din prima etapă a noului sezon de Premier League, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Radu Drăgușin (22 de ani) a rămas rezervă în meciul din prima etapă a noului sezon din Premier League. Chiar dacă se aștepta ca fundașul român să primească mai multe minute din partea antrenorului Ange Postecoglou în acest sezon, se pare că lucrurile nu au stat deloc așa.

Reacția lui Florin Manea despre Radu Drăgușin

Impresarul internaționalului român a explicat că jucătorul știa că nu o să fie titular, însă are promisiunea că va prinde mai multe minute decât în sezonul trecut.

"Nu am apucat să vorbesc cu Radu după meciul de aseară, dar noi suntem liniștiți. El știa că nu o să fie titular din prima. Așteaptă șansă să joace. I s-a promis că anul acesta va avea mult mai multe minute și sunt convins că așa va fi. Sunt multe cupe, au și Europa", a declarat Florin Manea, potrivit Prosport.

Înainte de Campionatul European din Germania, Radu Drăgușin a fost întrebat direct despre viitorul său și s-a arătat convins că va rămâne la Spurs, echipa care a plătit 25 de milioane de euro pentru a-l transfera de la Genoa, în iarnă.

Radu Drăgușin va avea o nouă șansă de a prinde minute în tricoul lui Tottenham în etapa următoare, când londonezii vor primi vizita lui Everton, echipă care vine după o înfrângere usturătoare, scor 0-3 cu Brighton pe teren propriu.