Rat este SOCAT de ultima infrangere a lui West Ham: "Este incredibil cum am pierdut! Am avut multe ocazii"

Rat este SOCAT de ultima infrangere a lui West Ham: Este incredibil cum am pierdut! Am avut multe ocazii Anglia

►Steaua - Dinamo, El ClaSOCul din sferturi? Trageri la sorti sferturi Cupa, luni 16:00, in direct Sport.ro!

Lui Razvan Rat nu ii merge asa de bine in Anglia. Echipa sa a pierdut cu 1-3 in fata celor de la Norwich City, cu toate ca a controlat jocul in prima repriza. Romanul spune ca este incredibil ca el si colegii sai au reusit sa piarda.

"Este greu sa ne gandim acum cum am pierdut meciul dupa prima repriza, in care am jucat foarte bine, am avut multe ocazii si am controlat jocul. Este incredibil cum am pierdut. Ar fi trebuit sa se termine totul pana la pauza. Daca am fi inscris golul doi si poate si pe al treilea, ar fi fost dificil pentru Norwich, insa cred ca asta este problema noastra: ne-am creat multe ocazii, dar am avut probleme la finalizare. Trebuie sa imbunatatim acest aspect. Avem o echipa buna si am aratat asta in prima repriza de sambata, la Swansea, la Tottenham... Daca analizezi toate prestatiile noastre si toate punctele pierdute, este realmente incredibil", a spus Rat.

Rat a fost titular toate cele 90 de minute.
Golurile au fost marcate de Hooper '54 (penalti), Snodgrass '72 si Fer 'Fer 90+3 pentru Norwich, respectiv Morrison '32 pentru West Ham.