Verdict îngrijorător în cazul lui Radu Drăgușin: "L-a dezamăgit pe Ange Postecoglou"

radu dragusin Ange Postecoglou Tottenham Anglia
Data publicarii: Luni 12 August 2024, 18:08
Data actualizarii: Luni 12 August 2024, 18:31

Tottenham s-a duelat cu Bayern Munchen într-o partidă de pregătire, iar formația din Premier League a pierdut cu 2-3.

Dejan Kulusevski a deschis scorul încă din primul minut al jocului, dar până la finalul primei reprize, tabelaa arăta 3-1 în favoarea lui Bayern Munchen, după reușitele semnate de Dayot Upamecano (minutul 16), Serge Gnabry (minutul 31) și Thomas Muller (minutul 44). Kulusevski a făcut dubla și a stabilit scorul final în minutul 62.

Ce au scris englezii despre evoluția lui Radu Drăgușin

Jurnaliștii de la Tottenham Hotspur News au făcut o analiză a evoluției internaționalului român, explicând că prestația fundașului central nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor.

"În ciuda unei intervenții remarcabile, l-a dezamăgit pe managerul Ange Postecoglou. Drăgușin a câștigat doar 33 la sută din duelurile purtate la sol și s-a chinuit în tentativa de a face față atacurilor lui Bayern. A comis două faulturi și a luat un cartonaș galben până la pauză, când a fost înlocuit cu Romero.

Nu este o surpriză, în condițiile în care sezonul trecut n-a reușit să-și câștige locul în primul unsprezece, bifând doar 4 titularizări și 5 apariții din postura de rezervă. În vreme ce și-a demonstrat abilitățile ofensive, fundașul central a lăsat de dorit în apărare.

Postecoglou va căuta fundași care își pun corpul în joc pentru Tottenham, chiar și într-un meci amical", au scris britanicii.