VIDEO! Ce meci nebun: City 4-3 Sunderland! Vezi cum a DANSAT Tevez dupa gol

City si Sunderland au oferit cel mai spectaculos meci din Anglia in acest week-end.

4-3 s-a terminat meciul dintre City si Sunderland, in care golurile au curs la aproape fiecare faza.

Cruz a deschis scorul pentru City dupa doar 4 minute de joc. Tevez a marit avantajul la 2-0 din penalty in minutul 12 dupa care a inceput sa danseze de bucurie :)

In minutul 16, Sundeland s-a trezit si a marcat prin Mensah, pentru ca Henderson sa egaleze in minutul 24.

Cu 10 minute inainte de pauza, Bellamy a dus scorul la 3-2 pentru City, scor cu care echipele au intrat la vestiare.

Dupa pauza, Jones de la Sunderland a egalat, pentru ca City sa raspunda prin Cruz in minutul 69.

Ultima faza a meciului s-a terminat cu un "rosu" pentru Turner de la Sunderland.