VIDEO Bataie monstru la baschet! OPT jucatori eliminati dupa interventia jandarmilor!

Uriasii din baschet au oferit bataia saptamanii. S-a intamplat la Targu Jiu, unde au venit gladiatorii de la Cluj. Meciul a fost oprit 5 minute dupa o bataie ca-n filme.

Apostol de la Rovinari a provocat scandalul - i-a sarit proteza, iar adversarii au calcat pe ea.
8 jucatori eliminati dintre care 7 sunt americani - doar jandarmii i-au calmat pe uriasi !
Asta e bilantul bataliei de la Targu Jiu, unde joaca echipa din Rovinari.
Gladiatorii de la Cluj au jucat repriza a doua in doar 4 jucatori si au pierdut la 50 de puncte.

Scorul la general este 2-0 pentru Rovinari, iar gladiatorii clujeni vor sa renunte la meciul 3 pentru ca nu mai au cu cine - din 10 jucatori, 4 sunt suspendati. Cazul se va judeca miercuri la Comisia de Disciplina.