VIDEO Cristiano Ronaldo a înscris o bijuterie din lovitură liberă!

Cristiano Ronaldo al nassr Saudi Pro League Campionate externe Sursă Foto / Twitter CR7
Data publicarii: Miercuri 28 August 2024, 09:31
Data actualizarii: Miercuri 28 August 2024, 09:31

Al Nassr a înfruntat-o pe Al Feiha în campionat marți seară.

Cele două cluburi și-au dat întâlnire în etapa #2 din Saudi Pro League, pe stadionul ”King Abdullah Sports City” din Buraidah. La capătul celor 90 de minute, Al Nassr s-a impus cu 4-1.

Cristiano Ronaldo a înscris o bijuterie din lovitură liberă!

Meciul a fost marcat în special de golul spectaculos al lui Cristiano Ronaldo din lovitură liberă. Starul portughez a înscris în minutul 45+10 cel de-al 899-lea gol din cariera sa.

Mai mult, lusitanul a devenit primul jucător din istorie care a reușit să marcheze din lovitură liberă pentru 23 de sezoane consecutive.

”E doar începutul”, a scris Cristiano Ronaldo pe contul său oficial de Twitter, postare care a generat în mai puțin de 12 ore 284 de mii de aprecieri și 27 de milioane de vizionări.

În Al Feiha - Al Nassr și-au mai trecut numele pe tabela de marcaj Talisca (5', 90+5') și Brozovic (85') pentru oaspeți, în timp ce pentru gazde a înscris Sakala (87').