Defoe a inceput sa PLANGA dupa golul FANTASTIC in poarta Italiei! O intamplare TRAGICA a emotionat toata Anglia! Reactia de dupa meci: Campionate externe

Anglia a razbunat aseara infrangerea de la Euro, invingand Italia cu 2-1 intr-un meci amical. Jermain Defoe a fost omul meciului.

Italia a deschis scorul dupa 15, prin golul marcat de Rossi, insa englezii au avut puterea sa revina.

Jagielka a egalat opt minute mai tarziu, iar Defoe a adus victoria Angliei cu un gol fantastic, marcat in minutul 80.

Imediat dupa meci, Jermain Defoe a tinut sa dedice golul, printre lacrimi, verisoarei lui Hannah Defoe, care a murit luna trecuta intr-un mod cumplit, iar ieri ar fi implinit 21 de ani.

"Acesta este cel mai frumos gol pentru nationala si vreau sa i-l dedic verisoarei mele", a spus Defoe.

In urma cu o luna, Hannah Defoe a murit electrocutata in piscina hotelului, in timp ce se afla in vacanta in Insulele Caraibe.