După 2-9 cu Bayern Munchen, Dinamo Zagreb a fost umilită și în campionat

Dinamo Zagreb slaven belupo - dinamo zagreb Campionate externe
Data publicarii: Sambata 21 Septembrie 2024, 20:47
Data actualizarii: Sambata 21 Septembrie 2024, 20:47

După ce a pierdut categoric împotriva celor de la Bayern Munchen, scor 9-2, Dinamo Zagreb a fost umilită și în campionatul Croației.

Zdrobită de presa din Croația după umilința de la Munchen, Dinamo Zagreb a pierdut cu 4-1 în campionat în fața celor de la Slaven Belupo.

Dinamo Zagreb, umilită și în campionatul Croației

Chiar dacă a condus cu 1-0 cu un gol marcat în minutul 32, campioana Croației a fost egalată în prelungirile partidei de Ljuban Crepulja, fostul jucător de la Astra Giurgiu, Rapid și FC Voluntari.

În partea secundă, Slaven a mai înscris de trei ori în zece minute și a câștigat trei puncte mari împotriva celor de la Dinamo Zagreb. Campioana Croației a ajuns, astfel, la a doua înfrângere la rând în campionat, după ce în etapa precedentă a pierdut cu 0-1 în fața rivalei Hajduk Split.

Dinamo Zagreb are 13 puncte după primele șapte etape și este la un punct distanță de următoarele două clasate, Rijeka și Hajduk Split, care au câte un meci în minus.

Pentru cei de la Slaven Belupo a fost prima victorie după șapte meciuri în campionatul Croației.