GAFA LUNII! Carlos 2: Vezi o super gafa a portarului Victoriei Setubal!

FC Porto, cu Cristian Sapunaru integralist, a invins cu scorul de 2-1 (1-0), Vitoria Setubal, intr-un meci din grupa A a fazei a treia a Cupei Ligii Portugaliei.

Pentru FC Porto au marcat Farias '31 si Rabiola '77, in timp ce golul echipei Vitoria Setubal a fost inscris de Leandro Lima '61 (penalti).

Sapunaru a primit un cartonas galben, in minutul 74.
Mais Futebol noteaza ca partida de joi a fost un nou test pentru Sapunaru si coechipierul acestuia, Benitez, "care inca nu i-au convins pe fanii FC Porto", si mentioneaza ca romanul a rezamagit din nou.

Sapunaru este autorul faultului asupra lui Lima in urma caruia arbitrul a acordat penalti pentru Vitoria Setubal, in minutul 61.

In minutul 86, Vitoria Setubal a ratat ocazia obtinerii unei remize, Leandro Lima ratand un penalti.