Jucatorul care l-a strans de gat pe arbitru a primit 27 de etape suspendare!

Presedintele Comisiei de Disciplina din Chile a dictat 27 de etape de suspendare pentru jucatorul care l-a strans de gat pe arbitru la un meci din Chile.

Jose Pedrozo va sta pe bara 27 de meciuri. Decizia comisiei din Chile este protejata de FIFA, care ii interzice jucatorului sa joace in orice alta tara.

Paraguayanul Jose Pedrozo a sarit sa-l stranga de gat pe arbitrul Marcelo Miranda, in meciul dintre Concepción si Rangers, scor 3-0. Pedrozo si-a iesit din minti dupa ce a vazut al doilea cartonas galben. Arbitrul nu a fost nici el un sfant. Cu doua minute inainte de a fi agresat de catre jucatori el a cerut repetarea unui penalty.

Jucatorii lui Rangers au fost calmati de fortele de ordine, care au intrat in teren pentru a-l proteja pe arbitru.

Cu zece minute inainte de final, centralul s-a razbunat pe echipa oaspete si a mai fluierat un penalty.