Lucescu, dupa 2-0 cu Marseille: "Ati vazut ca se poate. Il salut pe Radu Banciu" :))

Lucescu, dupa 2-0 cu Marseille: Ati vazut ca se poate. Il salut pe Radu Banciu :)) Campionate externe

Cel mai cunoscut suporter al lui Marseille din Romania, Radu Banciu a primit o dedicatie de la Mircea Lucescu, dupa Sahtior 2-0 Marseille.

Sahtiorul lui Mircea Lucescu este la un pas de semifinalele Cupei UEFA. Dupa 2-0 la Donetk, 'minerii' merg in Franta cu prima sansa la calificare. Lucescu nu a uitat sa il intepe pe Radu Banciu dupa sfertul din UEFA.

Am jucat foarte bine in prima repriza. Puteam sa marcam de 3 ori in primele 15 minute. Ne asteapta un meci foarte greu in retur. In repriza a doua puteam sa mai marcam de doua ori, dar au portar bun, e titular in nationala Frantei.

Va fi o atmosfera incendiara la Marseille. Transmite-i salutari din partea mea. Mi-a spus inainte de meci ca nu am nicio sansa”, a spus Mircea Lucescu la gsptv.