Mordavia 2-1 Spartak! Oprita a reusit meciul vietii in Rusia! A inscris golul victoriei pentru echipa lui Dorinel Munteanu: Campionate externe

► CIOCNIREA TITANILOR: Wladimir Klitschko – Pianeta, lupta cu 4 centuri mondiale pe masa! Sambata 22:00 live si exclusive Voyo.ro!

Mijlocasul Daniel Oprita a marcat un gol in partida pe care echipa Mordovia Saransk, antrenata de Dorinel Munteanu, a câstigat-o pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), in fata formatiei Spartak Moscova.

Oprita, care a jucat tot meciul la Mordovia Saransk, a inscris golul victoriei in minutul 70. Celalalt gol al invingatorilor a fost marcat de Pazin, in minutul 49, in timp ce pentru oaspeti a inscris McGeady, in minutul 6.

Mordovia Saransk a ramas pe locul 15 in clasament, penultimul, cu 19 puncte.