PSG '90 3-3 Franta '98! Djorkaeff a bagat portarul in plasa cu o executie GENIALA! Vezi showul facut de Zidane si Blanc:

Zidane & Co. au facut show la meciul de retragere al portarului Bernard Lama.

Meciul de retragere al lui Bernard Lama a fost constituit de fapt din mai multe meciuri.

In prima confruntare s-au intalnit Stelele Negre si Franta 98, scorul fiind 2-2 la finalul reprizei de 40 de minute, golurile fiind marcate de Youri Djorkaeff si Olivier Dacourt.

Al doilea meci a fost intre echipa din '90 a lui PSG si Franta 98, scorul fiind 3-3. Weah si Pauleta au deschis scorul, iar Zidane si Blanc au inscris cu executii spectaculoase.

Cel mai frumos gol al zilei a fost cel al lui Djorkaeff, fostul international marcand din voleu la coltul lung, in vinclu, executie ce l-a dezechilibrat pe portarul PSG-ului, acesta ajungand in plasa laterala.

Tabela a fost inchisa de fostul capitan al lui PSG, Rai, cel care a egalat la 3.