TACTICI MURDARE! Observi ceva ciudat la aceasta imagine? O echipa din Brazilia s-a folosit de un siretlic ca sa castige: "Am crezut ca vad dublu"

TACTICI MURDARE! Observi ceva ciudat la aceasta imagine? O echipa din Brazilia s-a folosit de un siretlic ca sa castige: Am crezut ca vad dublu Campionate externe

Exista tot felul de metode pe care jucatorii le pot folosi pentru a-si induce in eroare adversarii. Cand nici arbitrul nu isi da seama, planul are sanse mari sa devina realitate.

O echipa care se lupta sa se salveze de la retrogradare a recurs la metode mai putin ortodoxe. S-a intamplat la meciul celor de la Uniao Barbarense, care s-au folosit de un siretlic pentru a bate cu 3-2 pe Linense. Ca sa-si incurce adversarii au intrat in teren mai multi jucatori cu acelasi numar pe tricou.

Mijlocasul Britto a jucat in prima repriza cu numarul 7 pe tricou, iar apoi l-a schimbat si a intrat dupa pauza cu numarul 5, la fel ca Rafael Silva.

“Atacau foarte mult si speram sa ii tinem mai departe asa”, a spus Britto, care a terminat meciul purtand numarul 17. “A fost strategia noastra si a functionat”