VEZI REZUMATUL SUPERCUPEI EUROPEI!

AC MILAN 3-1 FC SEVILLA

Cu gandul la regretatul Puerta, Sevilla a pierdut Supercupa Europei. Sevilla a condus Milanul cu 1-0, dar italienii au revenit si au invins cu 3-1. Milan a dat 3 goluri in 30 de minute si a plecat de la Monte Carlo cu un trofeu pentru care nu a dorit sa joace.

22 de jucatori cu numele fostului jucator al Sevillei, Puerta, pe tricou au fost protagonistii unui inceput emotionant al Supercupei Europei. Milan a vrut sa o amane, dar jucatorii Sevillei au vrut sa castige a doua Supercupa la rand in memoria lui Puerta.

Golul Sevillei a venit parca firesc, Renato a profitat de o greseala a lui Dida, iar bucuria a fost inlocuita cu lacrimile la Monte Carlo si dedicatia colectiva a fost pentru regretatul Puerta. Milan a intors rezultatul Supercupei pe care nu a vrut sa o joace in repriza a doua. Eroul de la Atena, Inzaghi a egalat imediat dupa pauza, Jankulovski a dat cei mai frumos gol al meciului de la Monte Carlo si Kaka a ratat un penalty, dar a inscris cu capul pentru 3-1. Olandezul Seedorf a creat momentul serii, cand si-a scos tricoul si a incheiat meciul cu gandul la spaniolul Puerta.