VIDEO Centrare de geniu a lui Beckham: LA Galaxy in finala Conferintei de vest in MLS!

LA Galaxy a castigat cu 1-0 mansa secunda a semifinalei contra lui Chivas USA si a reusit sa se califice in finala cu scorul general 3-2!

Golul victoriei a fost reusit de Landon Donovan, in minutul 73, din penalty primit pentru un fault in careu. David Beckham a evoluat pana in minutul 78 al semifinalei si a reusit o centrare magnifica la faza precedenta acordarii loviturii de la 11 m.

David Beckham a fost convocat la nationala Angliei pentru amicalul cu Brazilia, dar nu va mai evolua pentru ca echipa sa de club, LA Galaxy, s-a calificat in finala Conferintei de Vest din MLS.

Ultimul act al competitiei va avea loc vineri, impotriva lui Houston Dynamo.

Selectionerul Angliei, Fabio Capello, l-a inclus pe Beckham in lista de 24 de jucator convocati pentru amicalul cu Brazilia, dar a precizat ca Beckham va evolua pentru echipa de club in cazul in care aceasta se califica in finala.

Amicalul dintre Brazilia si Anglia va avea loc sambata, in Qatar.

Sursa: Newsin