VIDEO Hagi pierde derbyul Turciei: Galata 1-2 Besiktas! Vezi cui au cerut fanii DEMISIA! Campionate externe

Hagi a ajuns la al 4-lea meci fara victorie cu Galatasaray!

Pentru Besiktas au marcat Guti, in minutul 9 (penalti) si Nobre '79. Pentru Galatasaray a inscris australianul Harry Kewell '90+1.

Galatasaray: 86. Ufuk - 4. Ali Turan (11. Mehmet Batdal '46), 12. Lucas Neill, 76. Servet (8. Baris Ozbek '65), 22. Hakan Balta - 55. Sabri, 18. Ayhan, 19. Cana, 19. Kewell - 9. Elano (15. Milan Baros '72) - 20. Pino. Antrenor: Gheorghe Hagi.

Besiktas: 99. Cenk - 9. Hilbert, 20. İbrahim Toraman, 22. Ersan Gülüm, 3. İsmail Köybası - 23. Holosko (37. Ali Kuçik '86), 55. Aurelio, 28. Ernst, 15. Tabata (18. Necip Uysal '74) - 14. Guti (5. Michael Fink '90+2) - 11. Nobre. Antrenor: Bernd Schuster.

Potrivit ajansspor.com, in ultimele minute ale partidei publicul a scandat "I love you Hagi" si "Conducerea demisia".
Galatasaray si Besiktas s-au confruntat pana in prezent pe stadionul Ali Sami Yen de 52 de ori. Echipa gazda a inregistrat 18 victorii, Besiktas 11, iar 23 de partide s-au terminat la egalitate.

Acesta a fost ultimul derbi jucat de Galatasaray pe stadionul Ali Sami Yen, echipa urmand sa evolueze din 2011 pe Turk Telekom Arena.

In primul sau derbi din al doilea mandat de antrenor la Galatasaray, Gheorghe Hagi a inregistrat o remiza, scor 0-0, in deplasare, cu Fenerbahce, in data de 24 octombrie.