VIDEO INCREDIBIL! Cele mai evidente blaturi din fotbal! Doua meciuri s-au terminat 2-7 in aceeasi zi! Combinatiile care i-au imbogatit pe pariori: Campionate externe

Doua meciuri din Turcia au avut desfasurari desprinse din filmele SF!

Turcia a fost lovita in vara de un imens scandal din cauza coruptiei, mai multi patroni si jucatori fiind arestati. In ultima etapa din liga secunda din Turcia, 2 meciuri au atras atentia prin rezultatul final, 2-7.

Sakaryaspor 2-7 Boluspor

Duelul dintre cele 2 echipele cu obiective total diferite s-a terminat dezastruos pentru gazde. Boluspor, aflata in lupta pentru promovare pe locul 3, si-a distrus adversara, scorul la pauza fiind 1-4. In urma infrangerii, Sakaryaspor a ramas pe locul 16 care duce in liga a 3-a.

Bucaspor Izmir - Tavsanli Linyitspor

Daca rezultatul din primul meci a fost mai putin surprinzator avand in vedere situatia de la cele 2 echipe si evolutia scorului, al doilea meci va provoca mai mult ca sigur o ancheta - diferenta dintre cele doua echipe era de 2 puncte inainte de meci in favoarea echipei care a obtinut victoria! Mai mult, la pauza era 2-0 pentru gazde!

Un alt amanunt interesant este ca, dupa 19 etape, in liga secunda din Turcia ocupanta locului 2, Kasimpsa, are cele mai multe goluri marcate, doar 31! Restul au intre 10 si 30 de goluri!