Kallstrom salveaza Suedia de la rusine! Olanda 3-1 Suedia, vezi rezumat!

Olanda a castigat la pas amicalul cu Suedia. Robin Van Persie a fost in forma - a marcat primele 2 goluri ale olandezilor. Starul lui Arsenal a deschis scorul in minutul 33.

Acelasi Van Persie a dus scorul la 2-0 in minutul 48. Kallstrom a redus din diferenta in minutul 51. Dirk Kuyt a stabilit scorul final in minutul 90 Olanda - Suedia 3-1.

Fosta campioana europeana Grecia, a scos un egal 1-1 cu Italia. Adversarul Stelei in Liga, Luca Tony de la Bayern a reusit golul de 1-1 pentru italieni.

Maradona a debutat cu dreptul la nationala. Argentina a batut Scotia cu 1-0, in deplasare. Una dintre surprizele serii a fost Luxemburg - Belgia 1-1.

Campioana Europei, Spania a castigat cu 3-0 meciul amical cu Chile.

In singurul meci oficial al serii, in grupa 3 din preliminariile mondialului, Cehia a batut in deplasare San Marino, cu 3-0.