Lovitura de pedeapsa impotriva fotbalului! Franta 1-0 Turcia

Reprezentativa Frantei a invins selectionata Turciei, cu scorul de 1-0, vineri, intr-un meci amical disputat la Lyon.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Karim Benzema, in minutul 39, din penalti.
Franta este una din adversarele Romaniei in grupa a 7-a de calificare la Cupa Mondiala din 2010.

Franta: Lloris - Sagna, Mexes, Boumsong, Abidal- Toulalan, L. Diarra - Anelka (Govou '58), Gourcuff, Malouda (Ribéry '58) - Benzema (Gignac '46). Selectioner: Raymond Domenech

Turcia: Volkan - Sabri Sarioglu (Kas '82), Zan, Balta (Erkin '85), Üzülmez - Tuncay, Mehmet Topal (Yildrim '74), Arda Turan (Simsek '79), Halil Altintop (Semih Sentürk '46)- Sahin, Erding (Güngor '42). Selectioner: Fatih Terim

Meciul a fost intrerupt cinci minute, incepand din minutul 79, dupa ce suporterii turci au aruncat cu fumigene in teren.