Brazilia a umilit Argentina la Rosario!

Lionel Messi a pierdut duelul cu Kaka in preliminariile pentru mondiale! Batalia de la Rosario - asa cum a fost numit de presa  din Argentina meciul cu Brazilia a avut in tribuna 42.000 de oameni, insa oamenii lui Dunga nu au avut rivali pe teren.

Luisao a deschis scorul inca din minutul 24 cu o lovitura de cap mortala. Luis Fabiano 7 minute mai tarziu a facut sah mat apararea Argentinei dupa o faza excelent gandita de Kaka.

Datolo a redus din diferenta pentru Argentina dupa pauza cu un gol fantastic de la 30 de metri. Insa nu fost suficient ca echipa lui Messi sa revina. Luis Fabiano face dubla chiar la un minut dupa golul Argentinei.

Goluri: 0-1, m.24: Luisao. 0-2, m.31: Luis Fabiano. 1-2, m.65: Dátolo, 1-3, m.66: Luis Fabiano.

Echipele de start:

Argentina: Mariano Andujar; Javier Zanetti, Nicolas Otamendi, Sebastian Dominguez, Gabriel Heinze; Maxi Rodriguez (m.46, Sergio Aguero), Javier Mascherano, Juan Sebastian Veron, Jesus Dátolo; Lionel Messi ,  Carlos Tevez (m.68, Diego Milito).

Brazilia: Julio Cesar; Maicon, Lucio, Luisao, Andre Santos; Elano (m.68, Daniel Alvez), Gilberto Silva, Felipe Melo; Kaka; Robinho (m.68, Ramírez), Luis Fabiano (m.77, Adriano).