Israelienii au reacționat după prima repriză dintre CFR Cluj și Maccabi Petah Tikva: ”Sunt mai periculoși!”

Conference League
Data publicarii: Joi 15 August 2024, 21:08
Data actualizarii: Joi 15 August 2024, 21:12

CFR Cluj este la o repriză distanță de play-off-ul Conference League.

La pauza meciului cu Maccabi Petah Tikva, scorul de pe tabelă era 0-0, iar dacă acest rezultat se va menține, echipa lui Dan Petrescu se va califica în play-off-ul competiției.

Fotbalistul evidențiat de israelieni după prima repriză din Gruia

Israelienii au reacționat la pauza meciului CFR Cluj – Maccabi Petah Tikva. Jurnaliștii din Israel au recunoscut că CFR Cluj a fost echipa mai bună în Gruia și au avut cuvinte de laudă la adresa fundașului de 19 ani, Ido Cohen, care a avut o intervenție superbă la șutul lui Korenica.

Pauză în România: CFR și Maccabi Petah Tikva merg la vestiare cu scorul de 0-0. Românii sunt mai periculoși și, în mod special, au fost aproape să treacă în avantaj în minutul 40, dar tânărul Ido Cohen a reușit să salveze un gol sigur.

Echipa noastră este încă în dezavantaj din cauză că a pierdut primul meci, scor 0-1”, au scris israelienii de la sport5.co.il.